VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Řěšení konfliktních situací při poskytování sociálních služeb

  • Tato akce byla zrušena!
Kurz je zaměřen problematiku zvládání konfliktních situací, hádek a útoků na vlastní osobu, s nimiž se během profesního života mohou pracovníci v sociálních službách i v dalších oblastech práce s lidmi setkat.
Účastníci se naučí orientovat v rozbíhajícím se konfliktu a správně odhadnout úmysly a záměry aktérů konfliktu, nacvičí si možné způsoby, jak v konfliktních situacích postupovat se zřetelem k cílům, jichž je třeba dosáhnout, a strategie, jimiž dokážeme z konfliktu získat maximum pozitiv. Řešení konfliktní situace mezi uživatelem sociální služby a jejím poskytovatelem se může stát přínosem, z něhož mohou poskytovatelé v budoucnu těžit pro zkvalitnění svých dalších profesních i osobních vztahů.
Kurz využívá i metodu videotréninku, která umožní analyzovat postupy zvládnutí konfliktu a poskytne účastníkům pod vedením lektorky efektivní zpětnou vazbu.
Obsah kurzu:
- Úvod do problematiky.
- Potenciální momenty konfliktu, pozice a motivace účastníků konfliktu, význam řeči těla (s přihlédnutím k praxi v sociálních službách).
- Řešení konfliktních situací, asertivní reakce, emoce v dialogu mezi uživatelem a poskytovatelem sociální služby.
- Aktivní řízení dialogu a reakce na různé druhy kritiky a osobních výpadů - v pracovním kolektivu zaměstnanců sociálních služeb, mezi uživatelem a poskytovatelem sociální služby.
- Videotrénink, analýza videonahrávek.
- Prevence konfliktů, negativní i pozitivní vývoj komunikace v sociálních službách.
- Předpoklady a podmínky pro řešení konfliktů s přihlédnutím ke specifickým situacím vznikajícím při poskytování sociálních služeb.
- Závěr – shrnutí, evaluace.
Kód:08-06-A21
Určeno:Pracovníkům v sociálních službách, sociálním pracovníkům, vedoucím pracovníkům zaměstanců v sociálních službách, fyzickám osobám, které poskytují pomoc příjemci příspěvku na péči.
Lektor:PhDr. Milada Záborcová, Ph.D.
Organizační garant:
Cena:1100 Kč
Délka:8 hod.
Termín konání:Čt 08.06.2017   09:00-16:00
Místo konání:VISK Praha, Pštrossova 15, Praha 1