VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Nastartujte svou paměť

Cílem vzdělávacího programu je ukázat, jakým způsobem mozek pracuje s novými informacemi – jak je získává, zpracovává, ukládá a vyvolává - a zároveň účastníky seznámit s technikami, které mohou kognitivní schopnosti mozku stimulovat k vyšším výkonům. Přijďte se přesvědčit, že vaše paměť se dá neustále rozvíjet a trénovat. Ukážeme vám, jak si zapamatovat jména, tváře, nákupní seznam, telefonní čísla, jak se rychle a snadno učit novým věcem.
Obsah semináře vychází ze zásad tzv. integrovaného tréninku paměti a mozkového joggingu, které mají za cíl speciálními technikami zlepšit kognitivní schopnosti mozku.
1. Otestujte svou paměť. Nastartujte svou paměť. Dvanáct klíčů k dokonalé paměti.
Dozvíte se, jak Vaše paměť funguje, jak se učit novým věcem rychle a snadno, kolik si toho dokážete zapamatovat,proč zapomínáte, co může Vaši schopnost zapamatování ohrozit a narušit.
2. Aktivizujte své smysly. Trénováni pozornosti a koncentrace. Jak si pamatovat jména a tváře. Zdá se Vám, že jste nesoustředěný, že Vás všechno rychle rozptýlí, že se Vám myšlenky rychle rozutíkají a Vy se nedokážete zaměřit na žádnou duševní činnost? Speciální cvičení a tipy Vám umožní efektivní zapamatování takových věcí, jako je užití léku, zamknutí domu, bytu či auta. Tipy a rady jak si snáze zapamatovat jména a obličeje osob, uchovat je bezpečně v paměti a bez narušení si je vyvolat kdykoliv je to potřebné.
3. Využívejte efektivně obě mozkové hemisféry. Trénink kreativity. Asociace Vizualizace Kategorizace – efektivní způsob učení i zapamatování.
Každá mince má dvě strany. Naučte se, že problematické úkoly se dají vyřešit rychleji a efektivněji, když opustíte svoje stereotypy. Tvořivost, kreativita a inovace v myšlení se promítnou i do flexibilnějšího jednání v praktickém životě. Jak se učit a pamatovat si rychle, lehce, bezchybně a trvale.
4. Vybudujte si rezervní mozkovou kapacitu.
Pro mozek nové, neobvyklé úkony i inovativní, nápaditý přístup k řešení rutinních situací posilňuje budování nových přepojení mezi mozkovými buňkami. Budujte si i Vy tzv. rezervní mozkovou kapacitu v podobě nových přepojení Vašich neuronů.
5. Mnemotechniky pro všední den I.
Paměťové techniky využitelné u všech běžných situací z Vaší praxe. Naučte se nakupovat bez nákupního seznamu, zapamatovat si telefonní čísla, PIN kódy, rodná čísla a čísla všech důležitých dokumentů.
6. Mnemotechniky pro všední den II.
Další soubor paměťových technik Vám ukáže jak správně spojit datum v kalendáři se dnem v týdnu a obejít se bez diáře i při plánování svých povinností. Naučíte se spoustu fíglů, které Vám ulehčí zapamatování.
7. Trénování paměti hrou
Trénink paměti to nejsou nudná drilová cvičení, ale především pestrá a zábavná kognitivní stimulace. Vyzkoušejte si i Vy hry, které Vám pomohou v rozvoji Vašeho mentálního výkonu.
Kód:13-06-M21
Určeno:všem zájemcům
Lektor:Mgr. Petra Hirtlová, Ph.D.
Organizační garant:Petra Tomášová, 724 961 090, tomasova@visk.cz
Cena:850 Kč
Délka:21 hod.
Termín konání:? 09/2017   
Termín ukončení:01/2018 
Místo konání:Mělník, ČZA, Na Polabí 411