VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

A3V - Trénování paměti I. - Nastartujte svoji paměť

Cílem kurzu je ukázat, jakým způsobem mozek pracuje s novými informacemi – jak je získává, zpracovává, ukládá a vyvolává - a zároveň účastníky seznámit s technikami, které mohou kognitivní schopnosti mozku stimulovat k vyšším výkonům. Přijďte se přesvědčit, že vaše paměť se dá neustále rozvíjet a trénovat. Ukážeme vám, jak si zapamatovat jména, tváře, nákupní seznam, telefonní čísla, jak se rychle a snadno učit novým věcem.
Obsah interaktivních seminářů vychází ze zásad tzv. integrovaného tréninku paměti a mozkového joggingu, které mají za cíl speciálními technikami zlepšit kognitivní schopnosti mozku.
1. Otestujte svou paměť. Nastartujte svou paměť. Dvanáct klíčů k dokonalé paměti.
Dozvíte se, jak Vaše paměť funguje, jak se učit novým věcem rychle a snadno, kolik si toho dokážete zapamatovat,proč zapomínáte, co může Vaši schopnost zapamatování ohrozit a narušit.
2. Aktivizujte své smysly. Trénováni pozornosti a koncentrace. Jak si pamatovat jména a tváře. Zdá se Vám, že jste nesoustředěný, že Vás všechno rychle rozptýlí, že se Vám myšlenky rychle rozutíkají a Vy se nedokážete zaměřit na žádnou duševní činnost? Speciální cvičení a tipy Vám umožní efektivní zapamatování takových věcí, jako je užití léku, zamknutí domu, bytu či auta. Tipy a rady jak si snáze zapamatovat jména a obličeje osob, uchovat je bezpečně v paměti a bez narušení si je vyvolat kdykoliv je to potřebné.
3. Využívejte efektivně obě mozkové hemisféry. Trénink kreativity. Asociace Vizualizace Kategorizace – efektivní způsob učení i zapamatování.
Každá mince má dvě strany. Naučte se, že problematické úkoly se dají vyřešit rychleji a efektivněji, když opustíte svoje stereotypy. Tvořivost, kreativita a inovace v myšlení se promítnou i do flexibilnějšího jednání v praktickém životě. Jak se učit a pamatovat si rychle, lehce, bezchybně a trvale.
4. Vybudujte si rezervní mozkovou kapacitu.
Pro mozek nové, neobvyklé úkony i inovativní, nápaditý přístup k řešení rutinních situací posilňuje budování nových přepojení mezi mozkovými buňkami. Budujte si i Vy tzv. rezervní mozkovou kapacitu v podobě nových přepojení Vašich neuronů.
5. Mnemotechniky pro všední den I.
Paměťové techniky využitelné u všech běžných situací z Vaší praxe. Naučte se nakupovat bez nákupního seznamu, zapamatovat si telefonní čísla, PIN kódy, rodná čísla a čísla všech důležitých dokumentů.
6. Mnemotechniky pro všední den II.
Další soubor paměťových technik Vám ukáže jak správně spojit datum v kalendáři se dnem v týdnu a obejít se bez diáře i při plánování svých povinností. Naučíte se spoustu fíglů, které Vám ulehčí zapamatování.
7. Trénování paměti hrou
Trénink paměti to nejsou nudná drilová cvičení, ale především pestrá a zábavná kognitivní stimulace. Vyzkoušejte si i Vy hry, které Vám pomohou v rozvoji Vašeho mentálního výkonu.
Kód:13-06-R61
Určeno:seniorům 55+ a dalším zájemcům.
Lektor:Mgr. Petra Hirtlová, Ph.D.
Organizační garant:Mgr. Veronika Kubičková, 601 370 151, kubickovaver@visk.cz
Cena:750 Kč
Délka:21 hod. (7x3h)
Poznámka:Termíny konání sedmi setkání: 18. 2., 25. 2., 18. 3., 8. 4., 15. 4., 6. 5., 27. 5. 2019.
Kurz v rámci Akademie třetího věku (A3V) zajišťuje středisko Vzdělávacího institutu Středočeského kraje v Rakovníku ve spolupráci s ACADEMIA RERUM CIVILIUM – Vysokou školou politických a společenských věd Kutná Hora.
Termín zahájení:Po 18.02.2019   09:00-12:00
Termín ukončení:27.05.2019 09:00-12:00
Místo konání:VISK Rakovník, S. K. Neumanna 251