VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Fond kulturních a sociálních potřeb a sociální fondy

Vzdělávací kurz je pojat jako aktualizační a prohlubující kurz zaměřený na výklad vyhlášky č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb, a souvisejících právních předpisů pro FKSP i sociální fondy. Jeho cílem je poskytnout návod jak správně postupovat při poskytování příspěvků z těchto fondů a upozornit na nejčastější chyby, ke kterým v této agendě dochází.
Výběr z obsahu kurzu:
I. Úvod do problematiky, fond kulturních a sociálních potřeb, sociální fondy, tvorba, zásady a čerpání fondu, pravidla hospodaření s fondy.
II. Vyhláška č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb a souvisejících právních předpisů pro FKSP i sociální fondy, aktuální stav legislativy, výklad vyhlášky a její aplikace v praxi.
III. Hospodaření s fondy, vazby na změny zákonů tvorba a užití, zdaňování plnění z fondů, připravované změny možnosti příspěvku (na penzijní připojištění a pojistné na soukromé životní pojištění), poskytování půjček, dary (životní a pracovní výročí, apod.), příspěvky na rekreaci, vitamíny, očkování, příspěvky na stravování.
IV. Spolupráce s odborovými organizacemi.
Kód:07-04-A61
Určeno:Zástupcům organizací zřizovaných ÚSC, kteří s fondem kulturních a sociálních potřeb hospodaří, jakož i kontrolním orgánům zřizovatele, a dále zástupcům obcí, které tvoří sociální fond a hospodaří s ním.
Lektor:Ing. Věra Zděnková
Organizační garant:Ing. Viktória Kubíčková, 601 370 150, kubickova@visk.cz
Cena:935 Kč
Délka:6 hod.
Poznámka:Akreditace MV: AK/PV-712/2013
Termín konání:Čt 16.05.2019   09:00-14:15
Místo konání:VISK Praha, Zborovská 11, Praha 5