VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Informační a kybernetická bezpečnost v podmínkách ÚSC

  • Tato akce byla zrušena!
Cílem vzdělávacího kurzu je poskytnout účastníkům aktuální informace z oblasti informační a kybernetické bezpečnosti v souvislosti s provozováním informačních systémů veřejné správy. Součástí kurzu je stanovení cílů při zajišťování bezpečnosti, životní cyklus řízení bezpečnosti, nejčastější bezpečnostní hrozby a vhodná opatření, bezpečnost elektronických dokumentů, odpovědnost a povinnosti uživatelů aj.
Výběr z obsahu kurzu:
I. Informační a kybernetická bezpečnost – vysvětlení pojmů bezpečnosti obecně, bezpečnosti informační a bezpečnosti kybernetické. Stanovení cílů při zajišťování informační a kybernetické bezpečnosti v podmínkách úřadů ÚSC a životní cyklus řízení bezpečnosti.
II. Informační a kybernetická bezpečnost z pohledu zákona - prezentace vybraných ustanovení zákona o kybernetické bezpečnosti, zákona o informačních systémech veřejné správy, zákona o ochraně osobních údajů, resp. Nařízení EU č. 2016/679 a zákona o službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce, resp. Nařízení EU č. 910/2014.
III. Bezpečnostní hrozby a jak jim čelit - bezpečnostní opatření při zpracování informací a používání informačních systémů při výkonu správních činností úřady ÚSC, nejčastější hrozby a adekvátní opatření, ukázky na praktických příkladech, hledání nejvhodnější bezpečnostní opatření, ukázky nejvýznamnějších aktuálních bezpečnostních incidentů s úniky informací.
IV. Bezpečnost elektronických dokumentů - šifrování pomocí privátního a veřejného klíče, šifrování při zajištění důvěryhodnosti dokumentů na principu elektronického podpisu, zajištění dokumentů časovým razítkem.
V. Odpovědnost a povinnosti uživatelů v oblastech fyzické bezpečnosti, organizační bezpečnosti, personální bezpečnosti, logické bezpečnosti a komunikační bezpečnosti.
Kód:21-04-A51
Určeno:Úředníkům, vedoucím úředníkům a dalším zaměstnancům územních samosprávných celků, zaměstnancům obecních a městských policií.
Lektor:Mgr. Jiří Jarema
Organizační garant:Ing. Viktória Kubíčková, 601 370 150, kubickova@visk.cz
Cena:985 Kč
Délka:6 hod.
Poznámka:Akreditace MV: AK/PV-705/2017, AK/VE-362/2017
Termín konání:Čt 04.04.2019   09:00-14:15
Místo konání:VISK Praha, Zborovská 11, Praha 5