VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Jak se ubránit manipulativnímu jednání v komunikaci

  • Tato akce byla zrušena!
Cílem vzdělávacího kurzu je osobnostní a sociální rozvoj úředníků a získání schopnosti sebeobrany proti neetickým metodám v komunikaci jako je manipulace, demagogie, nepřiměřený nátlak, podvody apod.
Výběr z obsahu kurzu:
I. Co je to manipulace a jak ji rozpoznat - nečestné, manipulativní techniky, zneužívání jazyka, manipulace jako nepravá komunikace, nejčastější typy manipulátorů, co manipulátor říká a co tím myslí, proč jsou manipulátoři úspěšní, zneužívání druhých pro vlastní potřeby, nepřímá, manipulativní komunikace, masky, narcistická osobnost. Zneužívání manipulace při jednáních se zástupci úřadů veřejné správy, manipulace ve strukturách řízení, lobbyismus. Manipulace jako zdroj stresu.
II. Řečnické manipulativní techniky - slepé uličky v komunikaci, nepřímá komunikace, skryté cíle, pouhá výměna bezobsažných slov, zmatení partnera, psychologická mlha (demagogie, vynechávání informací aj.), využití emocí, vyvedení z emoční rovnováhy (osobní útoky, snaha vyvolat soucit aj.), způsoby získávání poziční převahy (otázky, tvrdý útok, přerušování jednání aj.).
III. Možné způsoby obrany proti manipulaci - umění rozpoznat manipulaci, nejúčinnější možnosti obrany, asertivní obranné strategie, „odkrytí hry“, důrazné a přitom zdvořilé odmítnutí požadavku, ignorování sdělení, reakce na citové vydírání, reakce na pomluvu, naslouchání a kladení otázek, parafrázování, technika odkladu aj.
IV. Diskuse, praktické ukázky modelových situací, nácvik.
Kód:24-04-U31
Určeno:Úředníkům a zaměstnancům územních samosprávných celků, kteří při své činnosti komunikují s osobami používajícími nátlakové jednání.
Lektor:Mgr. Hana Rybková
Organizační garant:Ing. Pavla Kadeřávková Doubravová, 733 642 647, kaderavkova@visk.cz
Cena:870 Kč
Délka:6 hod.
Poznámka:Akreditace MV: AK/PV-691/2013
Termín konání:Čt 09.11.2017   09:00-14:15
Místo konání:Litoměřice, MěÚ, Mírové nám. 15