VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

ZRUŠENO! Od Mikuláše k Vánocům aneb Čertovské rojení

  • Tato akce byla zrušena!
Praktický seminář - hudební dílna je zaměřena na hudebně pohybovou výchovu s prvky dramatiky a s přesahem do výtvarné výchovy.
Účastníci si v průběhu hudební dílny pod vedením lektorky sami vyzkouší všechny hudebně pohybové aktivity, které lze následně aplikovat ve výchovném a vzdělávacím procesu dětí předškolního a mladšího školního věku.
Nosným námětem dílny je motiv čertů a andělů, kteří jsou nedílnou součástí „mikulášské mise“, očekávané většinou dětí s radostí, ale někdy i obavou. Účastníci si vyzkouší, že čertovské písničky a vánoční koledy se nemusejí jenom zpívat, ale také tančit nebo hrát na jednoduché hudební nástroje. Celá dílna bude propojena nejrůznějšími říkadly, určenými pro dobu mikulášských besídek a vánočních posezení a vhodnými pro zpříjemnění doby očekávání Vánoc. Jazyk a slova říkadel jsou nositeli elementárních rytmů, které mohou děti využít při hře na tělo nebo na jednoduché orffovské nástroje.
Účastníci získají řadu inspirativních námětů, jak dětem a žákům zprostředkovat především radost ze společného muzicírování a tvoření.
Kód:10-46-B31
Určeno:pedagogickým pracovníkům MŠ, učitelům 1. st. ZŠ, vychovatelům ŠD, pedagogům volného času.
Lektor:PaedDr. Lenka Pospíšilová
Organizační garant:Jana Mutlová, 733 642 648, mutlova@visk.cz
Cena:900 Kč
Délka:6 hod.
Poznámka:Omlouváme se, seminář je zrušen z důvodu nízkého počtu přihlášených.
Termín konání:Čt 02.11.2017   09:00-14:00
Místo konání:VISK Benešov, Černoleská 1997