VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Prahou minulou i současnou / Hradčanské náměstí

Seminář spojený s vlastní tematickou exkurzí, který provází pedagogy jednotlivými pražskými obvody, čtvrtěmi, zajímavými místy a památkami hlavního města a který probíhá formou literárně historických výkladů zasazených do dobového kulturního a uměleckého rámce s obecně historickým pozadím.
Cílem semináře je hlubší seznámení pedagogů s historickým a uměleckým vývojem jednotlivých pražských míst, popř. památek v kontextu se společenským vývojem našich zemí.
HRADČANSKÉ NÁMĚSTÍ - tematická vycházka poskytne účastníkům výjimečnou možnost navštívit Arcibiskupský palác, jednu z významných staveb Hradčanského náměstí. V rámci výkladu pracovníka Arcibiskupského paláce budou účastníci seznámeni s historií a některými jeho prostorami.
Dále budou představeny některé další paláce a objekty nacházející se na Hradčanském náměstí, a vzpomenuty významné události, které se k nim a tomuto místu váží. V závěru vycházky vejdeme i do prostor kláštera bosých karmelitek, které zde pobývají od poloviny 17. století.
Kód:18-03-G22
Určeno:pedagogickým pracovníkům ZŠ a SŠ
Lektor:PhDr. František Kadlec
Organizační garant:Vlasta Koubová, DiS., 724 751 900, koubova@visk.cz
Cena:450 Kč
Délka:4 hod.
Poznámka:Místo srazu bude upřesněno v pozvánce. Kapacita vycházky je naplněna, přijímáme pouze náhradníky. Děkujeme za pochopení.
Termín konání:St 22.03.2017   14:00-16:30
Místo konání:Praha, Hradčany