VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Prahou minulou i současnou / Prokopské údolí

Seminář spojený s vlastní tematickou exkurzí, který provází pedagogy jednotlivými pražskými obvody, čtvrtěmi, zajímavými místy a památkami hlavního města a který probíhá formou literárně historických výkladů zasazených do dobového kulturního a uměleckého rámce s obecně historickým pozadím. Účastníci budou vybaveni metodickými nástroji a konkrétními texty, které mohou využít pro svou pedagogickou praxi.
Cílem semináře je hlubší seznámení pedagogů s historickým a uměleckým vývojem jednotlivých pražských míst, popř. památek v kontextu se společenským vývojem našich zemí.
PROKOPSKÉ ÚDOLÍ – tematická vycházka provede účastníky Prokopským údolím, které patří k nejkrásnějším přírodním lokalitám Prahy. Není to však jen krásná krajina s množstvím zajímavých živočichů, z níž se můžeme těšit. Také z hlediska historie je Prokopské údolí více než zajímavé, vždyť už v pravěku zde sídlili lidé. A asi nejdůležitějším dokladem minulosti je významné paleontologické naleziště fosilií zkoumané Joachimem Barrandem.
Kód:18-03-G61
Určeno:pedagogickým pracovníkům ZŠ a SŠ a dalším zájemcům
Lektor:PhDr. Jaroslava Nováková
Organizační garant:Vlasta Koubová, DiS., 724 751 900, koubova@visk.cz
Cena:450 Kč
Délka:4 hod.
Poznámka:Termín vycházky byl pro pracovní povinnosti lektorky změněn z původního 24.04.2019 na nový termín 06.05.2019. Děkujeme za pochopení.
Termín konání:Po 06.05.2019   14:00-16:30
Místo konání:Praha, Prokopské údolí