VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Prahou minulou i současnou / Vojtěšská čtvrť

Seminář spojený s vlastní tematickou exkurzí, který provází pedagogy jednotlivými pražskými obvody, čtvrtěmi, zajímavými místy a památkami hlavního města a který probíhá formou literárně historických výkladů zasazených do dobového kulturního a uměleckého rámce s obecně historickým pozadím. Účastníci budou vybaveni metodickými nástroji a konkrétními texty, které mohou využít pro svou pedagogickou praxi.
Cílem semináře je hlubší seznámení pedagogů s historickým a uměleckým vývojem jednotlivých pražských míst, popř. památek v kontextu se společenským vývojem našich zemí.
VOJTĚŠSKÁ ČTVRŤ – tematická vycházka začíná u kostela Nejsvětější Trojice a dále pokračuje ulicemi Nového Města směrem k Vltavě na Žofín. Účastníkům budou představeny památky církevní i školní – kostely sv. Michala a sv. Vojtěcha nebo škola Minerva. Na závěr se všem naskytne, skrze koruny stromů se spadaným listím, výhled ze Žofína na Pražský hrad. Padnou zmínky o hudebnících Zdeňku Fibichovi, Bedřichu Smetanovi či J. B. Foersterovi a o prozaicích Boženě Němcové či Ignátu Hermnannovi.
Kód:18-03-G62
Určeno:pedagogickým pracovníkům ZŠ a SŠ a dalším zájemcům
Lektor:Mgr. Ivana Motýlová, Mgr. Petr Motýl
Organizační garant:Vlasta Koubová, DiS., 724 751 900, koubova@visk.cz
Cena:450 Kč
Délka:4 hod.
Poznámka:Sraz účastníků bude upřesněn v pozvánce.
Termín konání:Út 09.04.2019   14:00-16:30
Místo konání:Praha, Nové Město