VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Animace vytvářené programem Inkscape

Inkscape je open-source program určený k tvorbě vektorových obrázků. Účastníci semináře se seznámí s grafickým softwarem, který nepodléhá licenčním poplatkům, a je tak vhodný pro použití ve školách. Program Inkscape je určený k vektorovému kreslení – v praxi jej lze využit pro vytváření obrázků, ikon, log a grafických návrhů webu.

Seminář bude zaměřen především na praktické využití programu – vytvoření jednoduché animované prezentace s využitím volně dostupných fontů, fotografií a vektorové grafiky.

Tvorba animovaných prezentací v programu Inkscape – Praha středa 18.11.2015 v 09:00 – 14:00 hodin

lektor Michal Hlavatý, učebna CZ.NIC Akademie, Milešovská 5, Praha 3 – Žižkov

Inkscape

Tak, jako je GIMP jedničkou v oblasti volně dostupných bitmapových editorů, je Inkscape (https://inkscape.org) nejlepší volbou pro vytváření vektorových obrázků a grafiky.

Co můžete v tomto programu vytvářet?
Snadno v něm nakreslíte ikonky, vlastní obrázky, bannery na web, návrhy log, ale také náhledy celých webových stránek či GUI maket, animované prezentace a jednoduché pohyblivé bannery.

Jaké funkce Inkscape nabízí?
Kromě standardních funkcí, jako je kreslení různých typů objektů, vkládání textu a obrázků, změna rozložení jednotlivých prvků a následná editace jejich vlastností, je program vybaven spoustou drobností, které urychlují práci – včetně velkého množství rozšíření a skriptů. Dohromady tak vytváří opravdu mocný nástroj pro vytváření grafiky.

Vytvořte si grafiku snadno a rychle
Díky databázi openclipart.org si navíc můžete stáhnout volně dostupné obrázky a grafiku, které by bylo nutné vytvářet řadu hodin. Vybere si opravdu každý, protože databáze obsahuje téměř 80 000 obrázků, které navíc můžete volně upravovat. Dosáhnete tak kýženého výsledku rychle, legálně a bez licenčních poplatků.

U účastníků předpokládáme základní znalost Inkscape a ovládání PC na uživatelské úrovni. Učebna CZ.NIC, mezi stanicí metra Jiřího z Poděbrad a žižkovským TV vysílačem.