VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Kurzy ICT aplikací pro výuku AJ ve spolupráci s U. S. Embassy

lektor Greg Kessler

Ve dnech 26. – 27. 10. 2015 proběhly v budově Krajského úřadu v Praze dva semináře zaměřené na rozvoj jazykových a didakticko-metodických kompetencí učitelů anglického jazyka s využitím efektivních ICT aplikací při výuce.
Ve spolupráci s U. S. Embassy Prague bylo úspěšně proškoleno téměř 40 účastníků. Jejich průvodcem byl odborník v daném oboru, Greg Kessler, PhD., profesor působící na katedře jazyků na Univerzitě v americkém Ohiu.

Náplní kurzů bylo především představení několika online nástrojů, využitelných pro přípravu, realizaci a hodnocení výuky (CALL, blogy, podcasty, vodcasty, test makery, puzzle makery, wordle, atd.) a být tak zpestřením hodin angličtiny na základních a středních školách. Poté, co se účastníci seznámili s těmito nástroji, měli možnost si dané programy prakticky vyzkoušet. Pracovali na zadaném projektu a následně jej prezentovali ostatním zúčastněným. Tím se vytvořilo velmi inspirativní a příznivé pracovní klima v celé skupině.

Praha nebyla jediným městem, kde by měli zájemci možnost se takové příležitosti zúčastnit. Lektor společně se zástupkyní U. S. Embassy Prague, paní Markétou Kolářovou, zatím procestovali Plzeň a České Budějovice a další dvě místa (Hradec Králové a Pardubice) je následně čekají. O tom, jak přátelská atmosféra panovala při kurzech, se můžete přesvědčit v malé galerii fotografií.