VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Ohlédnutí za světovou výstavou EXPO 2015 v Miláně

expo

Světová výstava EXPO 2015 v Miláně nedávno skončila, ale ještě předtím ji v rámci tematické exkurze pořádané VISK v termínu 5. – 8. 10. 2015 stihlo navštívit více než 60 pedagogů škol a školských zařízení.
Prohlédli si nejen vlastní EXPO, které bylo velmi zajímavou zkušeností a silným zážitkem, ale i spoustu pozoruhodných míst při cestě do Milána i cestou zpět: německý Mnichov, lichtenštejnský Vaduz, švýcarskou Bellinzonu, centrum Milána se slavnou katedrálou a v neposlední řadě i švýcarské Alpy při adrenalinovém přejezdu průsmykem Maloja.

Podnětů pro pedagogickou praxi bylo opravdu hodně, samotná světová výstava byla pozoruhodným politickým i obchodním zeměpisem a dějepisem světa soustředěným na 1.000.000 metrech čtverečních.

Na výběr fotografií z této tematické exkurze se můžete podívat ve fotogalerii VISK. Několik fotografií se věnuje symbolu výstavy – „Stromu života“. Měřil 35 metrů a byl umístěn uprostřed jezera, obklopen fontánami. Večer se před zraky návštěvníků odehrálo vodní představení ukončené ohňostrojem. Vše bylo barevně nasvícené, s hudebním doprovodem.