Microsoft Office pro pedagogy – pokročilé funkce / Excel - KURZ ON-LINE

Microsoft Office pro pedagogy – pokročilé funkce / Excel - KURZ ON-LINE

Seminář je zaměřen na pokročilé funkce vybrané aplikace kancelářského balíku Office - Excel, která usnadní učitelům i vedení školy tvorbu pedagogické…

Nelze se již přihlásit

Seminář je zaměřen na pokročilé funkce vybrané aplikace kancelářského balíku Office - Excel, která usnadní učitelům i vedení školy tvorbu pedagogické dokumentace a učebních materiálů. Vybrané funkce programu Excel budou vysvětleny na konkrétních příkladech ze školní praxe.
Používání kancelářských programů se stalo již samozřejmostí, ale řada uživatelů s nimi pracuje jen na základní úrovni a nevyužívá pokročilé funkce. Pokročilými nejsou ani tak proto, že by bylo složité je používat, ale spíše proto, že ušetří čas strávený při tvorbě dokumentu, výrazně zlepší vzhled hotového dokumentu, a mohou dokonce zabránit problémům při konverzi dokumentu do formátu pdf, kdy se neprofesionálně zpracovaný dokument může „rozpadnout“.
Cílem vzdělávacího programu je seznámení pedagogů s pokročilými funkcemi kancelářského programu Microsoft Office - Excel. Pedagogové získají přehled o možnostech využití vybraných funkcí programu Excel pro běžnou školní praxi.
Obsah – témata:
Microsoft Office Excel 2016
- Data. Zpracování tabulky s daty, řazení, filtrování, přeskupování, skrývání sloupců – seznam vyexportovaný ze systému online (Bakalář, Certis apod.).
- Výpočty. Obecné zásady pro výpočty. Konstrukce vzorce pomocí operátorů a funkcí v klasické tabulce. Funkce v tabulkách dat – úpravy seznamu ze systému online. Kontrola návazností (předchůdci a následníci).
- Nástroje pro analýzu. Podmíněné formátování. Automatická tabulka. Minigraf. Kontingenční tabulka.
- Tisk. Specifika tisku v tabulkovém editoru – tisk části listu, tisk rozsáhlých tabulek na více listů papíru. Záhlaví a zápatí.

Informace ke kurzu

Cílová skupina:

pedagogickým pracovníkům všech druhů a stupňů škol.

Délka

8 hod.

Poznámka:

V PŘIHLÁŠCE UVEĎTE OSOBNÍ E-MAIL, NA KTERÝ VÁM BUDE ZASLÁN ODKAZ PRO PŘIHLÁŠENÍ.

Kód07-35-G82
LektorIng. Michaela Seghmanová
Cena1 400 Kč
Termín zahájení 18.06.2020 14:00 - 18:00
Termín ukončení 22. 06. 2020 14:00 - 18:00
Místo konání neurčeno/on-line forma

Rychlé odkazy