Informační a kybernetická bezpečnost v podmínkách ÚSC

Informační a kybernetická bezpečnost v podmínkách ÚSC

Cílem vzdělávacího kurzu je poskytnout účastníkům aktuální informace z oblasti informační a kybernetické bezpečnosti v souvislosti s provozováním…

Nelze se již přihlásit

Cílem vzdělávacího kurzu je poskytnout účastníkům aktuální informace z oblasti informační a kybernetické bezpečnosti v souvislosti s provozováním informačních systémů veřejné správy. Součástí kurzu je stanovení cílů při zajišťování bezpečnosti, životní cyklus řízení bezpečnosti, nejčastější bezpečnostní hrozby a vhodná opatření, bezpečnost elektronických dokumentů, odpovědnost a povinnosti uživatelů aj.
Výběr z obsahu kurzu:
I. Informační a kybernetická bezpečnost – vysvětlení pojmů bezpečnosti obecně, bezpečnosti informační a bezpečnosti kybernetické. Stanovení cílů při zajišťování informační a kybernetické bezpečnosti v podmínkách úřadů ÚSC a životní cyklus řízení bezpečnosti.
II. Informační a kybernetická bezpečnost z pohledu zákona - prezentace vybraných ustanovení zákona o kybernetické bezpečnosti, zákona o informačních systémech veřejné správy, zákona o ochraně osobních údajů, resp. Nařízení EU č. 2016/679 a zákona o službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce, resp. Nařízení EU č. 910/2014.
III. Bezpečnostní hrozby a jak jim čelit - bezpečnostní opatření při zpracování informací a používání informačních systémů při výkonu správních činností úřady ÚSC, nejčastější hrozby a adekvátní opatření, ukázky na praktických příkladech, hledání nejvhodnější bezpečnostní opatření, ukázky nejvýznamnějších aktuálních bezpečnostních incidentů s úniky informací.
IV. Bezpečnost elektronických dokumentů - šifrování pomocí privátního a veřejného klíče, šifrování při zajištění důvěryhodnosti dokumentů na principu elektronického podpisu, zajištění dokumentů časovým razítkem.
V. Odpovědnost a povinnosti uživatelů v oblastech fyzické bezpečnosti, organizační bezpečnosti, personální bezpečnosti, logické bezpečnosti a komunikační bezpečnosti.

Informace ke kurzu

Cílová skupina:

Kurz je určen úředníkům, vedoucím úředníkům a dalším zaměstnancům územních samosprávných celků, zaměstnancům obecních a městských policií.

Délka

6 hod.

Poznámka:

Akreditace MV: AK/PV-705/2017, AK/VE-362/2017
Akce na zakázku. Nelze se přihlašovat. Děkujeme za pochopení.

Kód09-02-A81
LektorMgr. Jiří Jarema
Cena0 Kč
Termín konání 02.04.2020 08:30 - 13:45
Místo konání Praha, Zborovská 11

Rychlé odkazy